Aktuality

Dopravní a logistická skupina C.S.CARGO spouští ve spolupráci s Tesco Stores ČR první komerční test elektrického distribučního vozidla v segmentu FMCG v kategorii do 18 tun. Nákladní vozidlo Volvo FL Electric při testování zajistí přepravu zboží mezi centrálním skladem Tesco Stores ČR a prodejnami v oblasti Prahy.

„Ve spolupráci s našimi zákazníky každý projekt hodnotíme i z hlediska možnosti využití vozidel na alternativní pohon. Pokud je to v souladu s jejich provozními potřebami a ekonomickými podmínkami, jdeme do toho. S Tesco Stores ČR teď poprvé zkoušíme elektrické nákladní vozidlo v kategorii do 18 tun,“ řekl Petr Lánský, místopředseda představenstva společnosti C.S.CARGO.  

Současný stav komerčně využitelné elektromobility v oblasti nákladní dopravy umožňuje nasazení nákladních elektromobilů zejména v oblasti městské distribuce. Ta se vyznačuje relativně krátkými a náročnými trasami v hustě obydlených oblastech velkých měst. Oba partneři testují rozvoz nákladním elektromobilem právě v tomto prostředí, aby získávali zkušenosti z reálného provozu.

„Jedním z klíčových cílů společnosti Tesco v oblasti udržitelnosti je dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů z vlastních provozů do roku 2035 a z celého svého hodnotového řetězce do roku 2050. Zásobování a doprava jsou důležitou součástí našich provozů, a proto jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s C.S.CARGO na prvním komerčním testu elektrického nákladního auta,“ uvedl Jim Whitehead, ředitel dopravy a logistiky pro Tesco střední Evropa.

Zdroj: C.S.CARGO