Aktuality

Biatlonový kamion DB Schenker opět vyráží na zimní silnice, aby doprovázel českou reprezentaci na závody Světového poháru. Logistická společnost loni obměnila model kamionu za nový Renault T High 480, který dostal i polep v národních barvách. Za volant již tradičně usedají Martin Žák a Veronika Vébrová, kteří se stali pomyslnou, byť nezbytnou součástí reprezentačního týmu.

Celý návěs byl pro biatlonový tým navržen na míru, v posledních třech letech prošel několika úpravami, aby skladování, manipulace nebo mazání lyží bylo rychlé a pohodlné. Českým reprezentantům slouží jako servisní středisko, v němž v den závodu již od brzkých ranních hodin „mistři mazači“ připravují a testují závodníkům lyže. Kamion veze tuny materiálu leckdy i těžko přístupnými, horskými cestami, a za necelé čtyři měsíce ujede přibližně 10 000 km.

„Logistika klíčového vybavení pro českou biatlonovou reprezentaci je velmi odpovědným úkolem, se kterým si náš řidič a řidička vždy s maximální mírou profesionality poradí. Těší nás, že tím, co děláme, můžeme přispět k úspěchu českého týmu,“ uvedl ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký, který při závodech fandí nejen celé reprezentaci, ale také řidičům, aby dojeli vždy bezpečně a bez problémů.

Zdroj: DB Schenker