Aktuality

Asociace APIL, sdružení významných podnikatelských subjektů zaměřených na inovace v oblasti logistických a skladových technologií, uspořádala úspěšný nultý ročník konference a to tématicky v inovačním centru Vysokého učení technického CEITEC VUT Brno. Tato událost se stala unikátní příležitostí pro členy APIL k vzájemnému poznání a prezentaci svých inovačních logistických řešení.

Celkově se na konferenci sešlo 50 účastníků z řad 18 členů asociace APIL. Konference byla zaměřena na inovace v oblasti logistiky a měla za cíl poskytnout členům platformu pro vzájemnou komunikaci a sdílení inovativních přístupů a technologií v logistickém sektoru.

Konferenci provázelo online hlasování účastníků, kteří hodnotili přednášky také z inovačního hlediska a využitelnosti v logistické praxi. V této kategorii měly největší úspěch prezentace společností KVADOS a DEXTRUM Fulfillment, Toyota Material Handling CZ a Immersive Technologies s přednáškami v podobě případové studie robotického skladu ve fulfillmentu, realizace AGV v náročném prostředí a využití XR technologií v logistice s názornou ukázkou přímo na pódiu.

Zdroj: APIL