Aktuality

Firma cargo-partner se v loňském roce zapojil do projektu HHLA Pure společností Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) a METRANS. Díky tomu společnost cargo-partner ČR v roce 2023 přepravila celkem 3 650 TEU mezi evropskými přístavy a vnitrozemím s využitím uhlíkově neutrálního servisu. Společnosti se také podařilo v roce 2023 obhájit renomovaný AAA Gold rating.

HHLA Pure představuje klimaticky neutrální manipulaci a přepravu s využitím hybridních nebo elektrických lokomotiv, elektrifikaci přístavních kontejnerových terminálů včetně manipulace kontejnerů elektrickými jeřáby. Všechny v současnosti nezbytné emise CO₂ jsou kompenzovány prostřednictvím mezinárodně certifikovaných projektů na ochranu klimatu Gold Standard.

Certifikát potvrzující zapojení do programu HHLA Pure pro cargo-partner ČR získala společnost v březnu minulého roku pro přístavy Hamburk, Koper a Bremerhaven, přičemž v říjnu 2023 rozšířila svou účast v projektu i o přístavy Gdaňsk, Wilhelmshaven, Rotterdam, Terst, Rijeka a Duisburg.

Zdroj: cargo-partner