Události
V plném proudu jsou v současné době přípravy na expo PetroTrans a expo GasTrans, specializované veletrhy pro logistiku paliv a plynů. Veletrhy se vloni nemohly konat z důvodu pandemie koronaviru. Nyní organizátoři s radostí oznámili, že uvedené veletrhy se budou konat v areálu Messe Kassel od 22. do 24. září 2022.

S rostoucím počtem návštěvníků se veletrh Expo PetroTrans (veletrh dopravy, logistiky a manipulace v odvětví minerálních olejů) od své premiéry v roce 2004 etabluje jako důležitá obchodní platforma pro obchodování s palivy. PetroTrans sdružuje odborníky z oblasti obchodu a spediční dopravy, přední společnosti i nováčky v oboru. Vystavovatelé mimo jiné prezentují cisternové vozy, speciální vozidla, přívěsy a nakládací systémy, služby, softwarová řešení a alternativní paliva. Výstavu doplňuje rozmanitý doprovodný program s tématy týkajícími se logistiky, dopravy a manipulace s palivy.

„Naším záměrem je ukázat důležité budoucí technologie, pomocí nichž lze optimalizovat stávající obchodní oblasti a otevřít nové platformy,” řekl Ingo Kloever, jednatel společnosti planetfair, která organizuje expo PetroTrans v úzké spolupráci s AVR Exhibition and Event a Leipziger Messe. Výkonný ředitel AVR Thomas Klocke dodal: „Zatímco právní předpisy a technické normy jsou vyvíjeny a propagovány různými sdruženími, expo GasTrans nabízí platformu B2B pro prezentaci dopravních prostředků, funkcí zařízení a digitálních komponent.”

Expo GasTrans a expo PetroTrans se vzájemně doplňují. Známí vystavovatelé, odborná fóra a atraktivní doprovodný program představují nezbytnou součást prezentace pro výrobce vozidel a zařízení, poskytovatele softwaru a obchodníky s energií.

Text: planetfair

Foto: Václav Podstawka