Aktuality

Společnost Jungheinrich představila na své obchodní tiskové konferenci nazvané „Innovations & Highlights 2020“ dvě nové řady vozíků s hydrostatickým pohonem.

Čelní vysokozdvižné vozíky VFG řady 3s a 4s, které jsou k dispozici s dieselovým i plynovým motorem, jsou vhodné pro celoroční venkovní i vnitřní provoz. Tyto dvě řady zahrnují osm různých variant vozíků a Jungheinrich je nabízí s nosností od 1,6 t do 3,5 t. Vysokozdvižné vozíky splňují všechna kritéria emisních norem EU oddílu V.

Koncepce hydrostatického pohonu

Vozíky jsou poháněny novými průmyslovými spalovacími motory Kubota. Nová koncepce hydrostatického pohonu umožňuje rychlé a spolehlivé manévrování při snížené spotřebě energie. To je zajištěno kombinací nastavitelného axiálního pístového čerpadla a nastavitelného axiálního pístového hydromotoru ve spojení s poháněnou nápravou. Schopnost stoupání a schopnost přenášet tažnou sílu se tak u obou řad vozíků podařilo zvýšit v průměru až o 20 procent. Použitím nového hydraulického čerpadla se navíc konstruktérům společnosti Jungheinrich podařilo zvýšit objemový průtok oleje ve vozících o 25 procent, což významnou měrou přispívá ke zvýšení produktivity při práci s těžkými přídavnými zařízeními.

Nízká náročnost údržby

V průběhu nepřetržitého sledování chodu spalovacího motoru jsou kontrolovány důležité hodnoty, jakými jsou například hladina motorového oleje, hladina chladicí kapaliny, teplota chladicí kapaliny, stav filtru pevných částic a stupeň zanesení ostatních filtrů motoru, aby bylo možné včas zjistit a odstranit možné nebezpečí poškození motoru. Na vytváření optimálních podmínek pro plynulý provoz se podílí také pohon s bezúdržbovými ventily a s převody zajištěnými prostřednictvím kol s vnitřním čelním ozubením. To znamená, že v budoucnu již nebude nutná nákladná výměna rozvodového řemene. V případě potřeby provedení servisního zásahu jsou všechny elektronické komponenty vysokozdvižných vozíků rychle a snadno přístupné prostřednictvím odklopných servisních dvířek na pravé straně vozíku. Toto uspořádání přispívá k dalšímu zvýšení provozní dostupnosti vozíků.

Vysoká úroveň ergonomie

Panoramatická střecha vyrobená z bezpečnostního vrstveného skla, jejíž plocha byla zvětšena o 25 procent, poskytuje v kombinaci s nízkou stěnou, na které je umístěna ovládací konzole, výrazně lepší výhled a příznivější světelné podmínky, což přispívá ke zvýšení bezpečnosti i přesnosti práce. O 30 procent větší stupačka u dvířek vozíku usnadňuje řidiči nastupování i vystupování. Pracoviště řidiče je ergonomicky a funkčně uspořádáno díky dodatečným úložným prostorům, svorkovnici DIN-A4, elektronicky regulovanému topení se zvýšeným výkonem (>7,0 kW) a portům USB. Čtyřpalcový displej s pěti volitelnými jízdními programy navíc umožňuje, v součinnosti se snadno připojitelnými asistenčními systémy, flexibilní přizpůsobení širokému spektru požadavků souvisejících s různými způsoby použití.

Ucelený přehled o provozu

Vozíky VFG řady 3 a 4 jsou vybaveny novým telematics boxem Jungheinrich. Toto zařízení poskytuje zákazníkům společnosti Jungheinrich ucelený přehled o jejich vozících i jejich používání. I v budoucnu bude společnost Jungheinrich svým zákazníkům schopna nabízet stále lepší služby, a to prostřednictvím komunikace s celou flotilou vozíků po jejím připojení k síti. Přehlednější a rychlejší informace, které jsou obsaženy v chybových hláškách, přispívají k minimalizaci prostojů. Společně se zkrácením reakční doby jsou vytvořeny nezbytné předpoklady pro prediktivní údržbu. Prostřednictvím služby Call4Service se zákazníci mohou kdykoli obracet na oddělení zákaznického servisu společnosti Jungheinrich pomocí aplikace nebo webových stránek a udržovat si ucelený přehled o dosud nevyřízených i již dokončených servisních zakázkách. Řada VFG 3s je dostupná ve třech různých modelových provedeních s nosnostmi 1,6t, 1,8t a 2,0t při poloze těžiště ve vzdálenosti 500mm. Řada 4s zahrnuje pět vozíků s nosnostmi 2,5t, 3,0t a 3,5t při poloze těžiště ve vzdálenosti 500mm a rovněž verze se zvýšeným výkonem, které poskytují nosnost 3,0t a 3,5t při poloze těžiště ve vzdálenosti 600mm.

Zdroj: Jungheinrich