Aktuality

Prologis zahájil u Ostředku výstavbu prvního distribučního centra. Bude to znamenat nové příležitosti, nová partnerství a lepší dosah.

Budova 1 je částečně předpronajata společnosti Zeppelin CZ. Ta je dealerem stavebních, zemědělských a těžebních strojů značky Caterpillar, ke kterým poskytuje i servis a dodávky náhradních dílů. Nyní bude Zeppelin CZ těžit ze strategického umístění parku na dálnici D1 spojující dvě největší města České republiky, Prahu a Brno.

4 123 metrů čtverečních prvotřídních logistických prostor navržených na míru potřebám společnosti Zeppelin CZ bude tvořit zhruba polovinu prvního ze tří plánovaných distribučních center v parku u Ostředku s celkovou plochou 8 880 metrů čtverečních. Pozemky pro budovy 2 a 3 s plánovanými plochami 21 000, respektive 13 000 metrů čtverečních jsou připraveny pro okamžité zahájení výstavby.

Kromě skvěle situované lokality, ze které se za pouhých třicet minut jízdy lze dostat do hlavního města, může zákazníkům Prologis Park Prague D1 Ostředek dopřát nejvyšší standardy udržitelného developmentu. Všechny budovy v parku budou vybaveny LED osvětlením a disponovat možností solárního ohřevu vody v kancelářských prostorách. Mezi další udržitelná řešení budou patřit inteligentní měřicí systémy dodávané standardně do všech nemovitostí Prologis umožňující efektivnější využití energií a dále pak silnější izolace stěn a střech. Po dokončení projde nová budova společnosti Zeppelin CZ jako všechny nově postavené projekty Prologis akreditací podle metodiky BREEAM.

Zdroj: Prologis