Aktuality

Skupina Kuehne+Nagel letos oslavila 30. výročí od zahájení své činnosti v České republice. Za tuto dobu zaznamenala na domácím trhu značný úspěch, o čemž svědčí i otevření několika poboček, divizí a distribučních center a znásobení počtu zaměstnanců.

Společnost vstoupila na tuzemský trh v roce 1991 v rámci rozšiřování své sítě poboček ve střední a východní Evropě. Česká republika byla v té době jednou z prvních zemí, do níž skupina expandovala. V tehdejší budově Armabetonu na ulici Antala Staška v Praze zaměstnávala specialisty na silniční a železniční přepravu, krátce poté přibyly divize námořní a letecké přepravy. Dnes centrála společnosti sídlí v moderních kancelářských prostorech v ulici Bucharova v pražských Nových Butovicích.

„V roce 1991 nemohl nikdo tušit, jakého úspěchu Kuehne+Nagel na českém trhu jednou dosáhne,“ vzpomíná Miroslav Pudil, generální ředitel Kuehne+Nagel v České republice, který pro skupinu pracuje od samého počátku její činnosti na lokálním trhu. „V následujících letech se společnost postupně rozrůstala. Již před přelomem tisíciletí jsme otevřeli pobočky v Brně a Varnsdorfu nebo veletržní oddělení taktéž v Brně a zastoupení divize letecké přepravy na letišti v Praze.“

Současně s rozvojem smluvní logistiky pokračovalo rozšiřování aktivit společnosti Kuehne+Nagel v České republice. V roce 2007 přibyly sklady v Hostivici a v Brně, v roce 2016 pak distribuční centrum v Krupce-Teplicích. S otevřením tohoto střediska byl také spojen největší nárůst počtu zaměstnanců. V současné době zaměstnává Kuehne+Nagel v České republice přibližně 360 logistických odborníků.

Zdroj: Kuehne+Nagel