Aktuality

Přípravy na vánoční sezónu vrcholí. Podle GLS se bude jednat o rekordní Vánoce co do počtu přepravených balíků. Důvodem jsou zejména pandemie COVID-19 a zavřené obchody. GLS se proto na sezónu připravuje již od jara. Před Vánocemi navíc balíkový přepravce urychlil plánované posílení kapacit přepravních uzlů. Byla otevřena nová depa, investovalo se do nových třídících technologií a došlo rovněž k navýšení kapacity ParcelShopů o 30 %. V současné době tak GLS v Česku provozuje 25 dep a více než 600 výdejních míst.

Mezinárodní přepravce GLS se navyšuje před sezónou kapacity dep, GLS ParcelShopů a hlavních linek v celé Evropě. V létě otevřel nové depo v Moravských Budějovicích, které pomohlo s posílením sítě na jihu Moravy a umožnilo navýšit kapacity v regionu až o 30 %. V září došlo k přestěhování depa v Plzni do větších a modernějších prostor, kde je možné odbavit až dvojnásobek balíků. Stejně tak říjnové otevření nového depa v Kadani výrazně zlepší kvalitu služeb v severních Čechách. Investice proběhla i do nových třídících technologií nebo nákupu 50 speciálních výměnných nástaveb pro noční hlavní linky tzv. jumbo kontejnerů, které mají zabudovanou mezipodlahu na ochranu malých a křehkých balíků a najednou přepraví 1 až 2 tisíce zásilek.

S ohledem na rostoucí oblibu výdejních míst mezi Čechy byla také navýšena kapacita GLS ParcelShopů. „Bohužel, vládní nařízení ohledně uzavření maloobchodu se dotklo asi 11 % našich výdejních míst, tedy přibližně 70 provozoven. Z těch jsme vyzvedli všechny zásilky, které si zákazníci nestihli převzít, a zdarma jsme je doručili přímo na jejich adresu,“ uvedl Pavel Včela. „V současné době pokračujeme v otvírání dalších výdejních míst, a protože je naší doménou doručení na domácí adresy, jsme i přes vládní opatření na sezónu plně připraveni. Věřím, že se nám podaří i v této složité době zajistit maximální kvalitu služeb, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí.“

Zdroj: GLS