Aktuality

Společnost GEFCO odbavila z kolínské pobočky další fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila víc než dvě stě lehkých užitkových vozů pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice. Instalace zlepší komfort užívání, zároveň prodlouží užitnou dobu nových kvalitních vozidel ve firemní flotile.

Kolínská pobočka společnosti GEFCO realizovala další zakázku pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice. Celkem 213 lehkých užitkových vozů bylo transportováno do kolínské pobočky GEFCO, postprodukčně upraveno v průběhu května a června a následně distribuováno dle schváleného harmonogramu přímo na požadovaná místa předání u klienta.

„Na jednom místě jsme schopni realizovat úpravy nových vozidel od poměrně jednoduchých polepů až po složité instalace v interiéru i exteriéru vozů. To vše ve stejné kvalitě, jako by tyto úkony byly provedeny přímo na výrobní lince. Klient tak šetří čas i náklady a co je důležité, vše se odehrává na jednom místě. Auta tedy není třeba několikrát převážet za různými službami, což v praxi prodlužuje dobu dodání upravených vozů, ale také generuje zbytečnou uhlíkovou stopu,“ popisuje benefity personalizace vozidel v kolínské pobočce Miloš Mrázek, obchodní ředitel divize LMP (Logistics for Mobility Players) pro region North-East Europe společnosti GEFCO a doplňuje, že instalace realizované v interiérech lehkých užitkových vozů nejen zvyšují komfort jejich užívání, ale současně prodlužují užitnou dobu aut: „Jde o nové, kvalitní vozy, jejichž životní cyklus je možné díky instalaci ochranných prvků významně prodloužit. V momentu sekundárního prodeje jsou díky ochranným prvkům v dobrém stavu, což zároveň zvyšuje jejich hodnotu.“

V rámci zakázky bylo upraveno:

 • 60 ks vozů typu Transit Van L3H2
 • 40 ks vozů typu Peugeot Partner Furgon L1
 • 113 ks vozů typu Peugeot Partner Polocombi L2

Úpravy pro klienta realizoval tým expertů z kolínské pobočky společnosti. Postprodukční úpravy na míru byly provedeny jak v interiéru, tak i na exteriéru vozidel, konkrétně šlo o:

 • instalaci 12V zásuvky v dosahu řidiče pod trvalým napětím
 • montáž protiskluzové podlahy v nákladovém prostoru
 • zabezpečení ochrany nákladového prostoru pomocí kompletního vnitřního obložení
 • montáž přídavného osvětlení nákladového prostoru umožňujícího čtení textů na zásilkách uvnitř nákladového prostoru
 • montáž zadní parkovací kamery včetně displeje v interiéru vozu
 • polep brandingem poštovního distributora
 • Pre Delivery Inspection
 • natankování 10 litrů PHM, náplň do ostřikovačů, mytí, doplnění povinné výbavy vozu dle legislativy ČR vč. reflexních vest
 • kontrola baterií před expedicí a dodání sad návodů k použití

Do vozů typu Peugeot Partner Furgeon byly dodány též sady gumových koberců, u vozů Peugeot Partner Polocombi proběhla instalace zakrytí horní poloviny přepážky druhé řady posuvným plexisklem a přezutí sezónních pnemumatik. Pro přepravu vozů GEFCO využilo nejen silniční, ale také ekologickou železniční dopravu. 

Zakázka je součástí širší spolupráce se zákazníkem, který úpravy rozsáhlých flotil u společnosti GEFCO objednává opakovaně. Ve finální fázi tendru je aktuálně zakázka na úpravy flotily čítající několik set aut s předpokládaným datem realizace od července do října 2022.

Zdroj: GEFCO