Aktuality

Logistická společnost FM Logistic implementovala první inovativní řešení ClickSize vytvořené v rámci programu FM Open Lab. Program na podporu startupů firma otevřela podnikatelům, kteří chtějí vyvinout svůj produkt nebo službu pro dodavatelský řetězec v reálných obchodních podmínkách. V České republice se do programu FM Open Lab mohou hlásit i lokální startupy.

FM Open Lab na podporu inovací

Inovace a automatizace jsou jedny z pilířů strategie společnosti FM Logistic. V letošním roce plánuje firma v této oblasti několik významných implementací. Jedním z nástrojů, které tento dynamický technologický pokrok společnosti umožní, je program FM Open Lab určený pro všechny začínající firmy působící v oblastech městské logistiky, budoucnosti dopravy, zeleného dodavatelského řetězce, robotiky, automatizace, ale i valorizace dat a blokového řetězce. Společnost poskytuje přístup ke své infrastruktuře a provozním datům, odbornou pomoc a možnost testovat řešení v reálném pracovním prostředí. Díky tomu se může start-up soustředit na nejdůležitější část svého podnikání, kterou je tvorba inovací, a FM Logistic má přednostní přístup k novým technologiím. Kromě toho není stanovena žádná lhůta pro podání žádosti o účast v programu – dokud je program otevřen, mohou začínající podniky stále podávat své žádosti.

ClickSize – první inovace FM Open Lab

Systém ClickSize, v porovnání s mezinárodním startupem ClickLog z Kazachstánu, je první inovací vyvinutou v rámci programu FM Open Lab a nyní se zavádí do praxe. ClickSize je měřicí zařízení založené na 3D kameře a analýze obrazu. Umožňuje automatické měření kartonových krabic, které dříve prováděli zaměstnanci ručně. To nejen urychluje samotný proces, ale také zajišťuje větší přesnost a spolehlivost dat, na jejichž základě může informační systém WMS provádět přesnější simulace přípravy palet.  

Zdroj: FM Logistic