Aktuality

Společnost Stow ČR v novém moderním distribučním centru předního drogistického řetězce dm drogerie, které se nachází v Prologis Park Prague D1 Ostředek, v závěru loňského roku postavila veškeré regálové konstrukce. Tři tamní skladové haly dm drogerie mají plochu více než 21 tisíc metrů čtverečních a paletové regály stow disponují čtrnácti tisíci paletovými místy. Každé paletové místo má nosnost 800 kg.

Zaskladňování a vyskladňování do a z regálů probíhá prostřednictvím retraků. Ve skladu jsou používány v rámci skladování klasické EUR palety.

„Aby se při manipulacích zamezilo poškození regálů, instalovali jsme ke stojnám regálů ochrany, které zvyšují bezpečnost a současně chrání regály před poškozením, což je v poslední době častý požadavek v retrakových skladech s vyšší intenzitou manipulace,“ konstatuje obchodní zástupce společnosti Stow ČR Daniel Provinský. Dodává, že u stěn regálů společnost Stow ČR implementovala zarážky proti protlačení, aby nedocházelo například k poškození protipožární stěny.

Skladování prodejního sortimentu drogerie probíhá na velké ploše. Aby nebylo nutné objíždět dlouhé regálové řady, jsou mezi regály udělány mezery, kterými mohou procházet manipulanti i projíždět manipulační technika. Nad průjezdy je opět regálová konstrukce, takže plocha skladu je využita maximálně efektivně.

„Tyto průjezdy mají význam i z hlediska bezpečnosti, protože mohou být v případě nebezpečí použity jako únikové cesty. Samozřejmě, podstatné je i hledisko zvýšení efektivity skladování, protože díky průjezdům v regálech se zkracují časy zaskladňování a vyskladňování. Odpadá objíždění celých regálových řad,“ podotýká Daniel Provinský.

V regálech je skladováno především velkoobjemové zboží ze sortimentu čističů, pracích prostředků, dámské hygieny, papírového zboží a například plen. Ve skladech je také část sortimentu, který byl dříve v jihlavském skladu – konkrétně jde o dětskou výživu, potraviny a nápoje. „Se společností Stow ČR jsme ve skladech v Ostředku spolupracovali poprvé a s dodanými regály i komunikací jsme spokojeni. Její nabídka byla velmi zajímavá,“ uvádí Petr Vaněček, prokurista a vedoucí resortu logistiky společnosti dm drogerie markt.

Zdroj: Stow ČR