Aktuality

Nákladní přepravce Emirates SkyCargo a organizace International Humanitarian City (IHC), podepsaly memorandum o spolupráci v oblasti humanitární logistiky a řešení krizových situací.

Memorandum podepsali Nabil Sultan, viceprezident Emirates pro nákladní přepravu, a Giuseppe Saba, generální ředitel International Humanitarian City. Partnerství mezi Emirates SkyCargo a IHC podtrhuje roli Dubaje jako významného mezinárodního centra pro rychlé nasazení humanitární pomoci v krizových situacích. Podle memoranda budou obě organizace spolupracovat nejen na vývoji inovativních logistických řešení v rámci krizové pomoci, ale Emirates SkyCargo se také stane hlavním leteckým přepravcem IHC pro přepravu potřebných materiálů do postižených oblastí. Kromě toho obě organizace budou spolupracovat na sdílení know-how a vývoji postupů v oblasti přepravy specializovaného nákladu pro záchranné mise.

„V průběhu posledních let zajišťovala Emirates SkyCargo řadu mezinárodních leteckých operací s humanitárním nákladem pod záštitou IHC, naposledy tak činila po výbuchu v Bejrútu. Máme radost, že nyní můžeme naše partnerství ještě více upevnit, a tím do budoucna zajistit soudržnější a rychlejší pomoc v případě humanitárních krizí. Díky naší letecké flotile a globální síti věříme, že zajistíme dostatečnou podporu IHC jako jejich hlavní letecký dopravce po celém světě,“ řekl Nabil Sultan viceprezident Emirates pro nákladní přepravu.

Emirates SkyCargo spolupracuje s místními i mezinárodními organizacemi, včetně IHC, v rámci posílení humanitárního úsilí, které je také podporováno finančními dary z celého světa a činností Emirates Airline Foundation prostřednictvím nalétaných mil Skywards.

Zdroj: Best Communications