Aktuality

Element Logic začal s implementací automatizovaného řešení AutoStore ve skladu lídra knižního trhu Euromedia Group provozující síť knihkupectví Luxor. Nejmodernější robotický sklad roste v logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově. Instalace řešení potrvá 7 týdnů a následovat bude testovací fáze.

V největší české knižní budově Euromedia Group, kam patří knižní síť Luxor, byla zahájena stavba automatizovaného skladu o rozloze přes 10 000 m2. „Po pečlivých přípravách jsme tento týden zahájili další instalaci našeho automatizovaného řešení, tentokrát pro knižního guru. Vzhledem k rostoucí poptávce byla automatizace pro tuto společnost skvělým řešením, díky kterému budou schopni udržet si stávající pozici na trhu i nadále růst,“ říká Jindřich Kadeřávek, CEO Element Logic Czech Republic.

„Teď na místě ještě stojí téměř prázdná hala, ale už za 7 týdnů bude dokončena instalace systému AutoStore a začne první testovací fáze,“ popisuje Jindřich Kadeřávek. Zboží v novém automatizovaném skladu bude v první fázi uloženo v 65 000 plastových boxech (tzv. binech) a s přípravou zboží k expedici bude zaměstnancům pomáhat až 90 robotů. V pozdější fázi se kapacita navýší až na 123 000 binů. Díky modularitě technologie AutoStore návrh budoucího skladu umožňuje další postupné navyšování jeho kapacity a výkonu. Další úsporu místa a zrychlení vychystávání zboží zajistí pojízdné paletové regály Jungheinrich, které mimo jiné redukují nevyužitý prostor uliček.

Zdroj: Element Logic