Aktuality

Developer CTP oznámil oboustranně výhodnou dohodu se Zetor Tractors, v rámci které rozšiřuje svůj areál CTPark Brno Líšeň o 69 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Pozemky a budovy odkoupil právě od tohoto slavného výrobce zemědělských strojů, který bude plochy nadále využívat na základě nájemní smlouvy. CTPark Brno Líšeň se nachází v místech bývalého výrobního areálu Zetor a je dalším příkladem revitalizace brownfieldu, které se CTP věnuje.

Po dokončení bude areál zahrnovat přibližně 150 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy a vzniknou zde až 3 tisíce pracovních míst – od vysoce kvalifikovaných pozic přes administrativní až po dělnické a skladnické profese. CTP proměnuje s podporou proslulého výrobce a místní samosprávy bývalý výrobní areál Zetoru v moderní obchodní park v širším centru města, jehož celkové náklady dle odhadů společnosti dosáhnou zhruba 125 milionů eur (v přepočtu přes tři miliardy korun).

Areál bude určen pro e-commerce, lehkou průmyslovou výrobu, městskou logistiku, ale i pro maloobchod nebo výzkum a vývoj. Nový park bude nabízet kombinaci větších komerčních nemovitostí se startovacími jednotkami pro začínající podniky, které budou moci růst spolu s areálem. Kompletní dokončení CTP předpokládá na přelomu let 2024 a 2025.

Zdroj: CTP