Aktuality

Společnost Ball plánuje na jaře roku 2021 zahájit výstavbu nového výrobního závodu v průmyslové zóně v Plzni. Firma s dlouholetou tradicí výroby na západě Čech tím chce rozšířit svou dosavadní produkci v tuzemsku v reakci na stoupající poptávku spotřebitelů, kteří od obalových materiálů na nápoje vyžadují stoprocentní recyklovatelnost a od jejich výrobců odpovědnost vůči životnímu prostředí.

Závod za 170 milionů eur by měl vytvořit kolem 200 nových pracovních míst a svůj provoz plánuje zahájit na podzim příštího roku. „Tento nový závod je dalším krokem k plnění našich závazků vůči České republice. Víme, že v plzeňském regionu najdeme kvalifikované pracovníky, navíc v blízkosti našich klíčových zákazníků, kteří tak budou moci nadále využívat výhody našich ekologicky šetrných přístupů, nejmodernějších výrobních procesů a nápojových obalů špičkové kvality,“ uvedla Carey Causey, prezidentka společnosti Ball Beverage Packaging EMEA s tím, že náklady ve výši 170 milionů eur jsou součástí širší strategie navyšování investic v celé oblasti EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika).

Nový závod se dvěma výrobními linkami by měl vyrůst v průmyslové zóně Panattoni Pilsen Digital Park na ploše větší než 100 000 m2 bývalého brownfieldu. Plán výstavby je rozdělen do dvou fází. První fáze má vytvořit 150 nových pracovních míst a po dokončení druhé fáze by závod nabídl přibližně 200 kvalifikovaných strojírenských a inženýrských pracovních pozic.

Zdroj: Ball